Posledný aprílový víkend sa v Lipnici nad Sázavou (Česká republika) uskutočnil druhý bo jitsu a bo shiai seminár pod vedením Jozefa Obucha (Hinode Kobudo Dojo Slovakia) v Českej republike, ktorý organizoval spolu s bratmi Tomášom a Honzom Kopeckými. Seminár voľne nadväzoval na minuloročné stretnutie v Havlíčkovom Brode. Je súčasťou tohtoročnej série bo shiai seminárov, ktoré by mali vyvrcholiť na septembrovom turnaji v Bratislave – SLOVAKIA BO SHIAI CUP 2007.
Dva trojhodinové tréningy v sobotu a jeden štvorhodinový v nedeľu sa venovali nielen základom bo jitsu, ale najmä rôznym bo kumite a príprave na bo shiai. V nedeľu už jednoznačne prevládal bo shiai, pričom poslednú hodinu sa najmä zápasilo a vysvetľovali niektoré situácie pri zápase.
Nechýbala samozrejme ani prehliadka malebného mestečka Lipnice. Za pozretie istotne stojí mohutný hrad Lipnice, s veľmi peknými podzemnými priestormi, do skaly vytesanou studňou, ako aj dom v ktorom žil známy český spisovateľ Jaroslav Hašek. Ak sa budete chcieť chutne najesť, odporúčam miestny hostinec U české koruny, kam chodieval aj spomínaný Hašek, na čo odkazuje nielen vtipne spravený jedálny lístok, názvy niektorých jedál, ale aj interiér hostinca.
Najbližšia akcia v blízskosti Havlíčkovho Brodu by mal byť tzv. Tálsky šprint, ktorý by sa mal uskutočniť 26. augusta 2007. V rámci neho sa pripravuje aj bo jitsu a bo shiai seminár, ktorý bude zrejme v Žďáre nad Sázavou. O tejto akcii budeme samozrejme včas informovať. Keď neviete, čo je to Tálsky šprint, môžete si pozrieť správu zo 6. ročníka Tálskeho šprintu.