Posledný aprílový víkend sa uskutočnil trojdňový seminár s hanshi Hidemi Tamayosem (9. Dan, Ryukyu Kobudo Tesshinkan Kyokai) v nemeckom Hammelburgu. Okrem už tradičného cvičenia bo kihonu a kata (Shushi No Kun (Sho) / (Dai), Sakugawa No Kun (Sho) / (Dai), Chikin (Tsuken) Shitahaku No Sai a Maezato No Tekko), seminár slúžil aj ako príprava na majstrovstvá sveta v Ryukyu Kobudo, ktoré sa uskutočnia v Naha (Okinava) budúci rok v lete (fotografie z kata shiai si môžete pozrieť v osobitnej galérii).
Na záver seminára prebehli aj skúšky na 5. a 4. kyu. Touto cestou by som chcel pogratulovať k úspešnému zvládnutiu skúšky na 5. kyu trojici – Radek Erben, Jan Kopecký a Marek Mach. Super chalani, len tak ďalej!!!
p.s.: Tento seminár si budem pamätať z viacerých dôvodov ešte dlho. Už cesta tam bola mala odysea – najprv Jobeho oslava 30-tky v harley pube, odkiaľ som odišiel ráno o jednej, aby som stihol autobus o druhej, ktorý samozrejme skoro 45 minút meškal, cesta do Brna, prechádzka o štvrtej ráno cez Brno na vlakovú stanicu, kde som stretol výkvet spoločnosti a potom vlakom do Havlíčkovho Brodu, kde ma čakal tesne pred siedmou už Tomáš s bratom a čiernou pohrebnou škodovkou. Potom diaľničné premiestnenie do Prahy, kde sme naložili zvyšok posádky a načali tému – klobásy, ktorá sa v rôznych obmenách opäť a opäť objavovala počas celého seminára, neskôr pribudol „omastek“… ešte, že som večer skočil do irish pubu… Myslím, že najmä Radek bude spomínať veľmi rád na cestu autom, keďže vyhral najlepšie miesto v aute. Po fyzickej a psychickej stránke, to podľa mňa bolo horšie ako trikrát po sebe odcvičiť v plnom nasadení celý bo kihon.
Keďže cesta tam sa mi veľmi páčila, zopakoval som si to v malej obmene aj spať. Odchod z Hammelburgu poobede o druhej, a do Blavy som dorazil na druhý deň ráno o 4:30, najväčšie pozitívum cesty späť – jednoznačne návšteva Obyčejného světa v Prahe, ten pub je pre mňa jednoducho nezabudnuteľný a vždy sa tam musím zastaviť, keď sa ocitnem v Prahe.