Opäť po roku sa v nemeckom Hammelburgu uskutočnili Budo dni. Pozvanie na ne prijal nielen kaicho Hidemi Tamayose (9. Dan Ryukyu Kobudo Tesshinkan), ale aj Rainer Seibert, Roberto Romero, Steven Utracik, Michael Rapp, Frank Pelny, Sebastian Edelmann, Sven Seibert, Jozef Obuch a ďalší. Ľudia tak mali možnosť vyskúšať si v priebehu dvoch dni nielen hanbo jitsu, alebo bo jitsu, ale aj shorin ryu, shotokan, bo shiai, kama jitsu, tessen jitsu, sai jitsu, prehĺbiť si znalosti nielen v kobudo kata, ale aj v kumite, prípadne zúčastniť sa školení rozhodcov pre kata shiai a bo shiai. Budo dni sú unikátnou akciou, kedže na jednom mieste sa stretáva niekoľko štýlov (shorin ryu, gendai goshin kobujitsu, yamanni ryu, ryukyu kobudo tesshinkan, bo shiai) a samozrejme aj rôzne prístupy k technikám, či spôsobe výuky. Rainerovi Seibertovi bol udelený nemeckým Kobudo Kwai 5. dan v hanbo jitsu za zásluhy pre rozvoj umenia boja s krátkou palicou.
V Hammelburgu, ktorý sa hrdí titulom Alteste Weinstadt Frankens, práve prebiehali vínne slávnosti, takže nechýbala ani ochutnávka výborných nemeckých rieslingov, bacchusov, müller-thurgauov, orteg, silvanerov, kernerov, weißburgunderov. K tomu nejaký ten bratwurst a dobrá nálada bola zaručená.
Na budúci rok by sa mali Budo dni uskutočniť asi o dva týždne skôr, niekedy začiatkom júna. Definitívny termín sa upresní do konca roka.