Po troch rokoch sa v Bratislave uskutočnil 3. ročník bo shiai turnaja. Priniesol hneď niekoľko dôležitých noviniek. Jediná negatívna bola, že turnaj bol bez medzinárodnej účasti. Mrzí to o to viac, že termin turnaja som dohadoval s nemeckým Kobudo Kwai viac ako rok dopredu, tak aby im to čo najviac vyhovovalo. Svoju účasť okrem Nemecka, na poslednú chvíľu zrušili aj Estónci a Češi.

Všetko ostatné bolo ale pozitívne. Po prvýkrát sa bojoval v prilbách a hrudných chráničoch. Bola možnosť použiť aj chrániče predlaktia a rukavice. Oproti predchádzajúcim turnajom sa upravili aj pravidlá – bol dovolený úder na hlavu zhora. Turnaja sa zúčastnilo osem bojovníkov. Bojovalo sa systémom každý s každým (celkovo 28 zápasov). Víťazom turnaja sa stal Peter Miklovič, ktorý ako jediný ani v jednom zo zápasov nezaváhal a udržal si čisté konto.

Použitie chráničov sa ukazuje ako krok správnym smerom. Výrazne sa zvýšila bezpečnosť. Vyzerá, že po rokoch testovania, skúšania, konečne môžem povedať, že aj pravidlá sa dostali do finálneho stavu a čoskoro sa objavia oficiálne na stránke.

Turnaj priniesol aj ďalší rozmer do činnosti klubu. Stáva sa akýmsi stretnutím aj bývalých členov, pričom niektorí z nich sa aj aktívne zapojili do organizácie turnaja. Aj touto cestou by som sa chcel všetkým veľmi pekne poďakovať za pomoc. Bez vás by sa takéto niečo nemohlo uskutočniť. Pre mna osobne to bol top turnaj za minimálne posledných 10 rokov. Už teraz sa teším na najbližší bo shiai turnaj v Bratislave.

 

Kompletné výsledky a prehľady zápasov (.pdf)